DRODZY RODZICE .
Wykonując z dziećmi zamieszczone poniżej propozycje zabaw , należy uwzględnić czas poświęcony na ich realizację , który dla dzieci 3 letnich wynosi ok 15 min ( nie dłużej) . Trzeba pamiętać aby wykonywane zadania w pozycji siedzącej , wymagające skupienia , przeplatać zajęciami ruchowymi .
W dniu dzisiejszym proponujemy następujące zajęcia .
Temat dnia: Bezpieczne wakacje .
1 . Słuchanie wiersza B. Szelągowskiej „Bezpieczne wakacje”.
Jak wspaniale! Już wakacje.
To najlepsza w roku pora!
Można pływać sobie w morzu
albo wskoczyć do jeziora…
Na szczyt w górach wspiąć się warto!
Jak tam pięknie i wysoko!
W zeszłym roku po raz pierwszy
zobaczyłem Morskie Oko!
Ale zawsze pamiętajmy,
by dorosłych się pilnować.
Chodzić w górach – lecz po szlakach,
kremem z filtrem się smarować.
Czapkę nosić – taką z daszkiem
- porażenia się unika.
Kąpać się w strzeżonych miejscach
i pod okiem ratownika.
I rodziców trzeba słuchać.
Kto tak robi, ten ma rację.
Ach jak miło, jak wesoło,
bo już przecież są wakacje!
• Rozmowa na podstawie wysłuchanego utworu. − Dlaczego zawsze trzeba pilnować się dorosłych? − Co to są górskie szlaki? Dlaczego trzeba się ich pilnować? −Dlaczego latem smarujemy się kremem z filtrem? − Do czego jest potrzebna latem czapka z daszkiem? − Dlaczego można pływać tylko w miejscach, gdzie jest ratownik? − Jakie macie rady dla innych przedszkolaków na wakacje? Co można robić, a czego nie wolno?
2 . Zabawa dydaktyczna - Znam...
Przypomnijcie dzieciom , że nigdy nie wolno oddalać się od opiekunów. Gdyby jednak tak się stało, warto znać swoje imię i nazwisko, swój adres – informacje, które możemy podać policjantowi. (Ważne, aby przypomnieć, że nie podajemy tych informacji osobom nieznajomym). Możecie sprawdzić, czy dzieci znają swoje dane.
3 . Zabawa dydaktyczna - Numer alarmowy.
W ramach przypomnienia , przyjrzyjcie się zamieszczonemu poniżej obrazkowi z numerem alarmowym 112 i innymi . Odczytajcie go, a następnie dzieci robią to samo i mówią, w jakich sytuacjach powinno się pod niego dzwonić.

4 . Kolorowanka - Wakacyjny krajobraz .
Wydrukujcie zamieszczoną na dole scenariusza kolorowankę przedstawiającą wakacyjny krajobraz i ją pokolorujcie kredkami .
MIŁEGO DNIA I BAWCIE SIĘ DOBRZE :)
Zachęcam do kontaktu na grupowym mailu :biedronki@ps36.kielce.eu
Propozycje oparte o miesięczny plan pracy na miesiąc czerwiec 2020r. , program „Wokół przedszkola” W. Żaba – Żabińska , M . Kwaśniewska , J . Lendzion , oraz materiały edukacyjne Wydawnictwa MAC .